Hanka fotí pro dobrou věc a další fotografové koní

Není lehké najít někoho, kdo umí fotit koně. Hlavně v pohybu, ve volnosti. Pár šikovných lidí se ale najde. Jako první bych ráda zmínila Hanku Vyhnánkovou. Její láskou jsou koně. Život jí změnil a naplnil její černý a báječný Nero. Hanka se věnuje fotografování třetím rokem a tomuto kouzlu propadá čím dál hlouběji.hanka s koníkemNejraději fotografuje koně a vše kolem nich, mezi další báječné fotoobjekty považuje děti a dále pak ostatní zvířátka. Pohybuje se s aparátem většinou po Vysočině a Jižní Moravě a pokud se Vám její fotografie líbí a chcete mít na památku ve svhanka Vém albu fotografie zachycující Vaši lásku, ať už k dětem nebo ke zvířatům, neváhejte ji kontaktovat. Hanka vymyslela a vytvořila báječný projekt Fotografie pro dobrou věc. Již druhým rokem fotografuje za poplatek, který pomáhá. Peníze, které dostane od nás za fotografie, jsou použity k nákupu krmení pro pejsky a kočky bez domova. Můžeme tak pomoci společně nakrmit útulkáčky v občanském sdružení HAFo naděje.

https://www.facebook.com/FotografieProDobrouVec?fref=ts

www.hafonadeje-os.cz/

 

Tvorbu Hanky můžete vidět zde www.hanka-vynankova-photo.estranky.cz/

  • Hani, pověz nám něco o Nerovi, jak dlouho se vzájemně máte a jak spolu pracujete?

S Nerem se máme už téměř čtyři roky…Nero je moje první skutečné srdeční rozhodnutí a naučil a učí mě důslednosti, respektu, odhodlání, sebedůvěře, radosti z přítomného okamžiku a mnoho dalšího 🙂. Ušli jsme spolu už dohankacela zajímavý kus cesty, na které ležela nejedna překážka. S těmi nám pomáhala a pomáhá nejvíc Zuzka Prokopová a moji přátelé. Nero je 14ti letý valach kříženec Norika s Frísem. Naše začátky nebyly zrovna snadné, mnoho věcí ohledně respektu a důvěry jsme si museli vyjasnit 🙂 .Jdeme spolu cestou partnershipu pod občasným dohledem Zuzky Prokopové a prohlubujeme tak naši vzájemnou důvěru, aby naše cesta byla plná zážitků 🙂 .Nejčastěji spolu trávíme čas procházkami po lese a běháním po loukách, které nás nyní v novém ustájení doslova obklopují. Upřednostňuji bezudidlové uzdění a koně na boso, proto po určitém výcviku, už se touláme lesem jen „na provázku“ buď bez sedla nebo v bezkostrovém sedle Barefoot.

 

  •  Je těžké fotit koně ve volnosti? A jak jsi se to naučila?

Fotit koně ve volnosti je určitě pro mě zábava 🙂 těžké to je v momentě, kdy se kůň rychleji pohybuje 🙂 , pak je nutné mít kvalitní fotoaparát a dobrou mušku , no a nějaký ten cvik v oku a spoušti, znát pravidla kompozice, vyfocení správné fáze vznosu koně a pod. ..Stále se učím a pozoruji na svých fotografiích v archívu, kam se posouvám 🙂…Fotit koně ve volnosti jsem se učím sama, vlastním tréningem a prostě focením a focením, občas si najdu zajímavý článek nebo se inspiruji i jinými fotografy, kde se ráda dívám jak to vidí oko profesionála 🙂 ..ráda fotím koně bez ohlávek a postrojů, kde vyniká jejich přirozená krása, která dokáže promluvit do fotografie a promlouvá tak k samotnému „divákovi“. Když na mě fotka mluví, je to ta pravá 🙂 ,jsem šťastná, když se mi taková podaří, ale jsem šťastná už při samotném fotografování, které mě dostává do přítomného okamžiku, ostatně stejně tak i chvíle trávené s Nerem 🙂 …Věřím, že fotograf dokáže promítnout své pocity do fotografií, dokáže-li do nich dát kus svého srdce. 🙂

 

Autor: Hana Vyhnánková

 

Další fotografové koní…jejich práci můžete najít na facebooku pod tímtéž názvem, popřípadě jsou je zde odkazy na jejich webové stránky:

Aneta Hnyková amatérské fotografka

Aneta Hnyková – amatérská fotografka

http://anetahnykova.weebly.com/

 

Foto Eva Veselá

Foto Eva Veselá

 

Photography Blanka Satranová

Photography Blanka Satranová

Photos by Zdeňka Newiaková

Photos by Zdeňka Newiaková

Tereza Huclová Photogrepher

Tereza Huclová Photographer

 

Tomáš Hlaváč fotografie

Tomáš Hlaváč fotografie