Kam (nejen) s koníkem na dovolenou?

Pořád ještě nevíte, kam s dětmi na výlet či na dovolenou? S rodinou, ale i s pejskem nebo koníkem? Znáte Svatošské skály?skály

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit areál Svatošky dětský ráj. Je to přírodní rodinný areál v údolí řeky Ohře v bezprostřední blízkosti Svatošských skal. Je řešen v duchu „souladu s přírodou“ a naleznete zde celodenní relax bez moderní techniky. Všechny atrakce jsou koncipovány tak, aby uspokojily návštěvníky bez ohledu na věk a fyzickou zdatnost.

Děti se mohou vyřádit na obří vzduchové trampolíně, lanovém centru, dřevěném hřišti či v bazénu. V horkých dnech Vás příjemně ochladí řeka Ohře, všichni si jistě rádi posedí u krbu ve stylovém občerstvení U indiána, nebo na terase s výhledem na řeku a Výří skály.

Po domluvě můžete využít výuku na kánoích a raftech. Na své si přijdou turisté i lezci. Sama jsem byla na Jeskynní vyhlídce nad Ohří, odkud byl překrásný výhled do okolí.ve vodě

V areálu je možno se ubytovat ve stylových domcích, nebo srubech.

Pokud přijedete po vodě, můžete přespat ve stanu nebo v tee pee a rozdělat oheň na vyhrazeném ohništi a cokoli si opéct. Musím říci, že máloco zanechá v paměti takový otisk léta, jako večery strávené u ohně, při zpěvu a kytaře.indiáni

Děti jistě také pobaví zvířátka v minizoo, která se stále rozšiřuje. Připravuje se také naučná stezka a hipostezka. Velmi se těším na dokončení Muzea Svatošských skal, které mimo jiné představí největší sbírku pohlednic, obrazů a textů o Svatošských skalách.

Tento úchvatný chráněný přírodní útvar vznikl postupným zvětráváním a odnosem granitových bloků, činností řeky Ohře i erozivním působením mrazu. Svými tvary připomínají svatební procesí a podle toho jsou i pojmenovány – například Ženich, Nevěsta, Muzikanti, Svědci. Bizarní tvary žuly byly roku 1933 vyhlášeny chráněným přírodním výtvorem, nyní národní přírodní památkappaa.

 

děti

Nejen o prázdninách zde děti mohou navštěvovat zájmový kroužek se zaměřením na chov koní, nebo navštěvovat lesní školku. Areál poskytuje ideální podmínky pro ustájení Vašich koní s tréninkem na jízdárně o rozměrech 25 m x 45 m s pískovým povrchem.

Vyjímečnost areálu spočívá v tom, že zde pan Jelínek s rodinou chová indiánské koně plemene Appaloosa, na kterých se mohou děti i dospělí svézt.

 

Domluvit si tedy můžete výcvikové hodiny na koních, svezení dětí, nebo projížďky do okolí. Dále můžete využít nabídky kurzů nebo lekcí horsemanshipu, o víkendech je možnvýcviké shlédnout vystoupení Míši Kunové s jejími koňmi.

Dovolenou s mým koněm jsem si tu krásně užila, ráno a večer jsme s Ferdou měli hodiny tréninku od Míši, ze země i ze hřbetu, podle toho, co jsme zrovna potřebovali řešit. Přes den jsme plavili v řece nebo jeli na vyjížďku do okolní panenské přírody. Myslím, že jsme s Ferdou díky tomu opět o kus dál 🙂 , moc jsem si to užila. Pokud uvažujete o dovolené s koněm, zahrnující i trénink, neváhejte.

Svatošky dětský ráj mohu jen doporučit, pan Jelínek s rodinou udělal obrovský kus práce.  Vybudoval a stále buduje a rozšiřuje velmi krásný areál. Najdete zde místo pro klid i aktivitu, vstřícnost a můžete se domluvit prakticky na čemkoli.

 

 

 

 

Autor: Lenka Kavková

čerpáno http://www.svatosskeskaly.cz/cz/

Foto: Tomáš Hlaváč, Karel Jelínek