Vlastnosti flexisedla Baloun

FLEXISEDLO vzniklo na základě našeho osobitého přístupu ke koním. V koních ctíme ušlechtilé zvířecí bytosti se svou vlastní logikou a sebevyjádřením. Bedlivě vnímáme jejich reakce a na základě nich navrhujeme speciální tvar výstroje tak, aby je nikde netlačila a byla pro ně příjemná. Flexisedlo je součástí specifického systému ježdění zahrnujícího partnerství koně a člověka, jejich vzájemnou vědomou spolupráci, která je oboustranně přínosná. Při pasování také učíme zákazníky, dle jejich zájmu, cviky na správné posilovaní hřbetu koně. To také, kromě jiného, vyučuje Robert Baloun na svých seminářích. Díky tomuto komplexnímu a systematickému přístupu, může FLEXISEDLO pomáhat koním nanejvýš účinně.

skok-hnede-upr

PŘIZPŮSOBIVOST – roste a padá s aktuálním nasvalením koně, a proto je velmi vhodné pro mladé koně v začátku výcviku, kdy se počítá s nárůstem svalů.

PRUŽNOST – díky flexibilní lamelové kostře sedlo během ježdění pruží a pracuje současně se hřbetem koně, umožňuje tím volnější pohyb, proto jsou koně ochotnější k práci ( náročnějším cvikům ) a samy nabízejí více prostoru v pohybu.

NEPŘETÁČÍ SE – je ideálním řešením pro koně s kulatými a širokými zády s nevýraznými kohoutky. Speciální polštáře Gaston zajišťují stabilitu sedla na koni.

KOPÍRUJE tvar hřbetu koně a proto je velmi vhodné na atypické a těžce napasovatelné hřbety koní.

UNIVERZÁLNOST – možnost použití flexisedla na více koní s podobnými typy hřbetu.

ROZKLÁDÁ HMOTNOST JEZDCE – rovnoměrně na záda koně a netlačí pouze v určitých bodech. Tím zajišťuje koni pohodlí, což bylo také naměřeno na elektronické dečce ve zkušebně sedel v Německu: http://www.satteltest-nord.de/

SNIŽUJE TĚŽIŠTĚ JEZDCE – který tak sedí více v koni, má lepší stabilitu v sedle a neruší koně při práci.

KONTAKTNÍ – a velmi průchodné na pomůcky, což vede k lepší proježděnosti koně.

TERAPEUTICKÝ ÚČINEK – díky flexibilitě odpruží a tlumí nárazy, tím působí terapeuticky na hřbet koně i záda jezdce.

POHODLÍ PRO KONĚ – vzhledem ke speciálním polštářům “ F “ s výkrojem pro vystouplé lopatkové svaly, si kůň nenaráží do polštářů sedla a není tak omezován v pohybu, což se projeví ve větším prostoru chodů a především v celkové uvolněnosti koně.

POHODLÍ PRO JEZDCE – thermoaktivní gel na kolenních opěrkách, díky své konzistenci, přináší jezdci příjemný pocit v sedle a podporuje ho v pevném a stabilním sedu.

STÁLOST TVARU – díky speciálním latexovým polštářům, které se nedocpávají, téměř nemění tvar ani po letech ježdění.

JEDNODUCHOST – výměny komory a možnost použití sedla na jiného koně.

LEHKOST – hmotnost je 3,5 kg.

VARIABILITA  – možnost výměny posedlí.

KVALITA PROVEDENÍ – poctivá ruční práce a design z vlastní návrhářské dílny a také materiálové provedení. Sedlo je vyrobeno z kvalitní hověziny se sníženou klouzavostí. Prošívané je nitěmi Bonded nylon s vysokou pevností a odolností proti otěru. Kvalitní latexové pěny zaručují dlouhou životnost a stálost tvaru.

SPRÁVNOST NAPASOVÁNÍ – zaručuje pan Baloun, který osobně pasuje sedla v České republice i na Slovensku. Prodejci v jiných zemích jsou školeni a vlastní certifikát na pasování flexisedla Baloun.

sedla

Pokud máte zájem o naše výrobky a chcete se již nyní dozvědět něco více, sledujte aktuality na našem facebooku a internetových stránkách: http://baloun-flexisaddles.cz/

 

Autor: Robert Baloun

Foto: Robert Baloun

http://baloun-flexisaddles.cz/